Hüva nõu

Soojuspumpa valides soovitame kindlasti valida seadme, mis on mõeldud kütma põhjamaa oludes ja mis ei hakka jäätuma juba esimeste külmadega. Kui ise ei oska päris õiget seadet valida, siis võtke meiega ühendust ja aitame teid hea meelega! Samuti kehtib ütlus, et odavat ja head pole olemas – seega soovitame alati oma klientidel soetada seadmed, mille puhul on hinna ja kvaliteedi suhe balansis, kuna odav ei pruugi alati olla teie kodu jaoks kõige sobivam variant.

Oleme tegutsenud juba ligi 15 aastat ja meie soovitatud ja paigaldatud seadmed töötavad senini. Meie eesmärgiks on alati see, et klient jääks rahule ning et meie tööd reklaamiksid meid ka edaspidi. Saades müüja firmalt head infot ja hea seadme, soovitatakse firmat ka oma tuttavatele – nii tekibki usaldus, mis on meie jaoks tohutult tähtis. Jätame pigem seadme müümata, kui paigaldame kliendile halva seadme mittesobivasse ruumi.
Tuleme meelsasti ka teie juurde kohale ja aitame enne ostmist valida välja sobiliku seadme ja soovi korral paigaldame ka juba kusagilt mujalt ostetud seadmeid. Teostame seadmetele ka hooldust ja remonti.

Küttevõimsus

Küttevõimsus on soojuspumba valikul üks tähtsamaid omadusi. Kui küttevõimsusest ei piisa, siis ei ole kasu kõrgest soojustegurist ega kvaliteetsest seadmest. Arvestades seda, et soojuspumpade kütmiseks sobilikud ruumi suurused on enamasti ideaaltingimustes katsetatud (hästi soojustatud hoone, madala laega ja ilma vaheseinteta), tuleks valida soojuspumba võimsus -30% suurem kui on see, mida pakub tehas reklaamitud andmetes.

Näide: Kui soovite osta soojuspumpa, millel kirjas, et sobib kuni 60 m2 suuruse ruumi kütmiseks, siis peaksite kindluse mõttes valima seadme, mis suudab kütta vähemalt 80 m2. Pigem valige võimsam seade ja ärge kartke elektrikulu tõusu selle arvelt, sest pigem on suurema seadme elektrikulu väiksemas ruumis väiksem, kui seda oleks väiksema seadmega suuremat ruumi küttes. Seade kütab ruumi kiirelt soojaks ja lülitub ootereziimi.

Kasutegur

Kasutegur on enamasti peamine asi, mille järgi valitakse tänapäeval soojuspumpa. Enamasti on soojuspumpadel antud COP 7°C temperatuuriga töötades. Meie soovitame COP-i võrrelda erinevatel välistemperatuuridel. Eesti kliimas on kõige olulisem see COP, mille saavutab täisvõimsusel kompressor välistemperatuuril –15°C. COP-i võrdlemine erinevatel välistemperatuuridel on tähtis ka seepärast, et seade, mille COP kataloogiandmetel on teistest võrdluses olevatest seadmetest parem, ei pruugi enam olla kõige tõhusam madalal välistemperatuuril. Kuid kõige suurem tulu teenitakse kasutajale just külma ilmaga ja siis peab soojuspump olema efektiivne.

Kehv soojustus nõuab suurema küttevõimsusega soojuspumpa.

Kui maja soojuskadu on väga suur, siis on mõistlik kaaluda soojustuse parandamist. Mida kehvem on maja soojustus, seda võimsama soojuspumba peate paigaldama. Soojuspump langetab soojusenergiale tehtavaid rahalisi kulutusi, kuid selle paigaldus ei vähenda soojusenergia vajadust. Kui soojuskadu on oluliselt üle keskmise, siis oleks mõistlik lisaks soojuspumba soetamisele parandada ka hoone soojustust.

Soojuspumpade võrdlustabel

hindade-vordlus