Hüva nõu

Kõik soojuspumbad pole veel soojuspumbad. Valige seade, mis on mõeldud kütma põhjamaa oludes ja mis ei hakka jäätuma juba esimeste külmadega. Kui ei oska ise valida siis võtke ühendust ja aitame meelsasti. Odavat ja head POLE OLEMAS. Oleme tegutsenud juba ligi 10 aastat ja meie soovitatud ja paigaldatud seadmed töötavad senini. Kui oled saanud müüja firmalt head infot ja hea seadme siis soovitad seda firmat ka oma tuttavatele – nii aga tekibki usaldus. Jätame pigem seadme müümata kui paigaldame kliendile halva seadme mittesobivasse ruumi. Meie moto on see, et klient peab jääma rahule ja meie töö peab meid reklaamima ka edaspidi. Tuleme meelsasti kohale ja aitame teil enne ostmist valida välja sobiliku seadme ja soovi korral paigaldame ka juba kusagilt mujalt ostetud seadmeid. Teostame seadmetele ka hooldust ja remonti.

Küttevõimsus

Küttevõimsus on soojuspumba valikul üks tähtsamaid omadusi. Kui küttevõimsusest ei piisa, siis ei ole kasu kõrgest soojustegurist ega kvaliteetsest seadmest. Arvestades seda, et soojuspumpade kütmiseks sobilikud ruumi suurused on enamasti ideaaltingimustes katsetatud (hästi soojustatud hoone, madala laega ja ilma vaheseinteta), tuleks valida soojuspumba võimsus -30% suurem kui on see, mida pakub tehas reklaamitud andmetes.

Näide: Kui soovite osta soojuspumpa, millel kirjas, et sobib kuni 60 m2 suuruse ruumi kütmiseks, siis peaksite kindluse mõttes valima seadme, mis suudab kütta vähemalt 80 m2. Pigem valige võimsam seade ja ärge kartke elektrikulu tõusu selle arvelt, sest pigem on suurema seadme elektrikulu väiksemas ruumis väiksem kui seda oleks väiksema seadmega suuremat ruumi küttes. Seade kütab ruumi kiirelt soojaks ja lülitub ootereziimi.

Kasutegur

Kasutegur on enamasti peamine asi mille järgi valitakse tänapäeval soojuspumpa. Enamasti on soojuspumpadel antud COP 7°C temperatuuriga töötades. Meie soovitame COP-i võrrelda erinevatel välistemperatuuridel. Eesti kliimas on kõige olulisem see COP, mille saavutab täisvõimsusel kompressor välistemperatuuril –15°C. COP-i võrdlemine erinevatel välistemperatuuridel on tähtis ka seepärast, et seade, mille COP kataloogiandmetel on teistest võrdluses olevatest seadmetest parem, ei pruugi enam olla kõige tõhusam madalal välistemperatuuril. Kuid kõige suurem tulu teenitakse kasutajale just külma ilmaga ja siis peab soojuspump olema efektiivne.

Kehv soojustus nõuab suurema küttevõimsusega soojuspumpa.

Kui maja soojuskadu on väga suur, siis on mõistlik kaaluda soojustuse parandamist. Mida kehvem on maja soojustus, seda võimsama soojuspumba peate paigaldama. Soojuspump langetab soojusenergiale tehtavaid rahalisi kulutusi, kuid selle paigaldus ei vähenda soojusenergia vajadust. Kui soojuskadu on oluliselt üle keskmise, siis oleks mõistlik lisaks soojuspumba soetamisele parandada ka hoone soojustust.

Soojuspumpade võrdlustabel

hindade-vordlus